Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křižanovice 05

27. 10. 2006
Sraz Sidecar clubu Nasavrky v Křižanovicích   4.- 6. července 2005

Tak se po roce zase v kalendáři objevil Cyril a Metoděj a Honza Hus a s nima vyhlášenej sraz kamarádů sajdkáristů z Nasavrk. Už v pondělí v osum ráno sem vyrazil směr Železný Hory, takže sem v Křižanovicích, kde to na starým hřišti každej rok probíhá, byl mezi prvníma. Zanedlouho dorazil Zelí a v průběhu dne i Jaroušek, Dáša, Dřevák a spousta dalších podobně jetejch lidí.

V pondělí bylo celkem pěkně (to sme ještě netušili jak nás to pokropí v úterý) a tak sme si to užívali, lítali sme po place, kdo měl sajdu tak solidárně jezdil občas po dvou kolech, pak sme si vzali šátky, vzduchovku a šli strašit na pivo (pro BIS: opravdu nejsme odnož Ál kaidy). Večer zahrála kapela, zachlastalo se, zapařilo se a chrápalo se. Většina lidí ve svých stanech nebo pod svýma motorkama, jen Dáša do svýho stanu nějak netrefila a přespala v cizí sajdkáře.

Ráno sem stával jako vždy mezi prvníma a tak sem budil ostatní, Škoďák odmontoval vejfukový kolena a trochu to votůroval, čímž vzbudil i celou vesnici. Dali sme si snídani (pivo) a čekali na vyjížďku. Jenže pak začlo pršet, přímo chcát, a tak to vydrželo celej den i noc. Vyjížďka se i přes to konala, jen ji trochu zkrátili, stejně přijeli pěkně mokrý.
Já sem spolu s několika lidma nejel a radši sme se zahřívali u stánku s pivem. Z doslechu vím že měli malý zpestření v podobě jedný hořící jawy, ale podařila se uhasit, takže pohoda. Pak dorazil i Ablip z Brněnskýho BDSM klubu a jeho auto od té chvíle sloužilo jako ohřívárna jawa extrém klubu. Hřiště se pomalu měnilo v bahniště a k Ablipově „radosti“ tak za chvíli vypadal i vnitřek auta. Na řadu přišly i soutěže (nejzajímavější byla jízda v kolečku na mokrým prkeným parketu) a tombola. Zahrála další kapela, a tak se aspoň lidi zahřívali poskakováním za doprovodu rockové hudby.
A furt chcalo a chcalo. Potřeboval sem si na chvilku lehnout takže sem zalez do Dřevákovic stanu. Už tam bylo plno, ale zmáčkli sme se. V jednu chvíli tam snad leželo pět lidí, ikdyž  je to stan pro dva, a to ještě na mě spal pes. Někdo zapálil dvouplotýnkovej plynovej vařič aby bylo aspoň trochu tepla. Říkal sem si že to není zrovna nejbezpečnější, ale v tu chvíli mě to bylo už nějak jedno a ihned sem usnul. Probudila mě až moje oblíbená kapela Stresor. Ve stanu sme už byli jen tři, vařič stále hořel a kolega Škoďák o něj opřenej už doutnal. Ještěže byl celej mokrej takže hnedka nechytnul. Uhasil sem Škoďáka i vařič a šel za hudbou.
Stále ještě chcalo, navíc byla pěkná kosa, dal sem si proto na zahřátí ruma, ale moc to nepomohlo. Jak sem se dozvěděl, striptérka už byla, tak sem nastoupil na parket pařit na Kabátovský hity. Ablip přitáhnul dva kufříky se SM pomůckama a s Dášou to navlíkli na svlíknutýho  Kuťase , připnuli mu vodítko a Dáša s ním pak lítala mezi hrající kapelou. To už se vzbudil i Dřevák, kapela dohrála a lidi se trousili zpět do stanů. Společně se Zelím a Dřevákem sme usoudili že už nemá cenu chodit spát a tak sme zabrali osiřelou, ale stále hořící udírnu a u ohníčku vydrželi až do rána. To už i konečně přestalo pršet, takže domů sme nakonec jeli ač hrozně zablácený, ale se sluníčkem.
I přes ten chcavec to byla perfektní akce a příští rok do Křižanovic určitě zase přijedeme.
Freddie
 

Náhledy fotografií ze složky Křižanovice 05