Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní vyjížďka 07

30. 4. 2007

Malé upozornění na začátek, ne všechno je pravda......

V pátek po práci, jsem vyrazil na vyjížďku Jawa-Extrému. Bohužel jsem nemohl jet na motorce, protože moje pracovní vytížení (lenost) mi nedovolila přezout motorku.

Hned první zastávka byla v Pískové Lhotě u Nymburka na čerpací stanici. Po natankování benzínu do mého úsporného vozidla Lada 2105, jsem zahlídl podivný šrumec na křižovatkce která je kousek odtud. Zastavování lidí a aut, za chvilku tam přijel někdo autem a říkal, že se tam srazil motorkář s favoritem. Motorkáře na místě oživovali a tak jsem ho objel a se smíšenými pocity ujížděl za mými kamarády z Extrému. Přijel jsem až za šera na místo konání akce, do Těchonína- Celné.  Zábava už tam byla v plném proudu a tak jsem se přidal. Hned jsem si natočil pívo a začal, jak to mám ve zvyku, dělat příšerný kraviny za zpěvu písně nasračky, nasračky to je vůle má.

Tím to jsem vyhecoval svého milého kamaráda Tomáše, aby se ke mne přidal, což mne moc nepotěšilo, bo blbec dělal horší kraviny jak já a já nemohl bejt středem pozornosti. Tímto svým chováním jsem na sebe upozornili našeho Dřeváka, který s velkou láskou naše problémy vždycky řeší. Tak si mého kamaráda vytáhl na kobereček a jal se mu dávat přednášky o slušným chování a odrazování našich hostů a tím pádem úbytku peněz z naší kasy. Přitom si nemyslím, že by zkoušení různých předmětů točících se v mikrovlnné troubě ( zapalovač, baterie 9V  a pytlík s kořením) bylo pro naše hosty nějak nebezpečné. Když jsem ale přišel do kuchyně s dalším novým objevem co by se určitě hezky točil, zjistil jsem, že mi můj koníček a zálibu pozorovat osvícený věci v mikrovlnce, Dřevák chce očividně překazit. Což, jak jistě chápete, se mi prostě nelíbilo. Naštěstí se mi  podařilo ukořistit klíč od kuchyně a kuchyň si zamknout a klič uschovat.

Ale to už bylo všechno naše publikum dávno ukryté pod peřinou. Tak jsem s mým kamarádem Tomášem M., členem zastupitelstva ve své obci, odešli za nadávání a s jednou ukradenou flaškou vína a jednou ukradenou flaškou vodky do žigula. Tam jsme osolili rádio, až na nás vlítla předseda Dáša, že vedle mají mimino, a že by asi chtělo spát. Na což jsem jí řekli, že miminu by se zajisté také líbil Fousatý Hat, a že to je lepší jak ukolébavka. Ale pro jistotu jsme se zamkli, aby na nás nemohla.

 V autě jsme svorně nadávali jaký to máme bordel v klubu, že se nikdo nechce bavit, když ta naše zábava je přece tak nevinná. A ještě jsem si zanadávali jaký je ten Dřevák hovado a že asi začíná stárnout, když se mu nelíbí náš humor a okřikuje nás a  prudí. To nás uspalo více, jak ukolébavka mimino.

Časně z rána v půl jedenáctý nás vzbudil hroznej rachot a bušení na auto, že ať už ten kazeťák vypneme, na což jsem vyběhl z auta a naložili do něj basu s pitem, basu s pívem, něco to málo limonády a víno Pak jsme roztlačili ragula a odjeli na náměstí do Mladkova, s tím, že bychom tam už mohli něco prodat. Což se nelíbilo obsluze místního hostince u Bohouše, tak jsem zanechali nekalé konkurence s teplím pívem a studenými párky a raději si objednali něco do žaludku. Svíčková byla tak dobrá, že bylo škoda tu šlehačku co na ní byla sníst a po vzoru Chaplina jsme s mým kamarádem "zvrhlíkem" začali po sobě tu šlehačkou házet. Omylem jsme ale trefili servírku do výstřihu. Ona nám na oplátku vylila do klína svíčkovou co nesla kolegům, ale tím jak se předklonila, přiblížila se nám naše původní šlehačka co nám omylem vypadla z talíře do jejího výstřihu tak blízko, že jsme si jí mohli slíznout oba nazpátek.....

Po příjezdu ostatních účastníků vyjížďky, nám předseda Dáša vrazila do auta ještě mladšího syna, což bylo pro něj určitě výchovné  a poučné. Zvláště texty Fousatýho Hata a Morčat na útěku, pouštěných tak, aby je slyšeli lidé v koloně ujíždějících motorek, kterou jsme uzavírali.

První zastávka byla na Zemské Bráně, kde jsem nedělali nikomu nekalou konkurenci a nikdo nám ani nenadával, že po lese řveme "studené párky a teplé pívečko". Nám se pár účastníkům  vyjížďky podařilo vnutit pár láhváčů nechutně teplého píva,  ( v neděli nám chodili sms , že jim je špatně ještě druhý den večír) s čímž jsem nepočítali, protože hlavní prodejní artikl měl být hajzlpapír, který jsme prodávali za dvacet korun útržek. Doufali jsme, že prodávání našich specialit nám zajistí solidní kšeft.

Po obvyklém roztlačování skvěle připraveného motocyklu předsedy Dáši ( žigul naskočil bez problémů, za což vděčím baterce z tátova traktoru, která už se stihla dobít. Chudák fotr, nemohl orat) jsme vyjeli vzhůru zážitkům dalších kilometrů vyjížďky. Tímto bych chtěl poděkovat za námi jedoucí oktávii, která se nás neodvážila díky mému vytlačováni do příkopu předjet a celou dobu inhalovala krásný modrý dým z dvoutaktních motorek a hustý černý dým z ragula, protože jsem si zapomněl zavřít sytič.

Po klasické změně vyjížďky v závody zapříčiněné naší předsedou Dášou v čele, jsme museli čelit dvěma drobnýma závadáma, zadření Dášinej side a vyhořením elektriky u side nejmenovaného předsedy nejmenovaného sidecar klubu. Nám s Tomášem se to ale velice hodilo a otevřeli jsme naší pojízdnou prodejnu a prodávali pito na hašení elektriky a chlazení válců předsedové.  Nakonec poděkovali, že díky nám a našemu pitu jejich stroje šťasně dojeli do cíle. Jenom ty policajti co jeli kolem na nás koukali a kroutili hlavou a žádali nás ať opustíme silnici. Člen klubu který dopíjel chladící kapalinu, se musel podrobit dechové zkoušce na alkohol. Naštěstí to bylo fakt jen pito.( máme svoje stroje rádi přece je nepřipravíme o papíry).

Sláva, po strastiplné, ale nezapomenutelné vyjížďce, jsme se dostali konečně k cíli naší výpravy. Tím byl pěchotní srub KS-32 v Lichkově, odkud jsme naším příjezdem rychlostí blesku odehnali obyčejný návštěvníky této expozice. Opět jsem otevřeli kufr mého ragulína, odkud se vyvalila vůně lihovaru z rozbitých lahví píva. Naštěstí nějaké lahve vydrželi tak, jsme nadále prodávali teplý nápoj. Tentokráte šli kšefty na dračku, protože nikdo nepředpokládal, že se našemi drobnými opravami vyjížďka protáhne na tři hodiny. Náš teplý nápoj neměl tak silný projímací účinky, tak hajzlpapíru se neprodalo tolik co bychom si přáli.  Prodali jsme pouze dvacet ústřižků jednomu účastníkovi, co si chtěl očistit svůj nový kožený oděv od painbalový barvy.

U pěchotního srubu si pár účastníků naší zdařilé akce zastřílelo z paintallových pistolí a dobývalo Dřevákova trabanta. Za zajištění této zábavy děkujeme partičce z Týniště.

Od bunkru jsme se po skupinkách vytratili na místo pokračování naší zábavy. A hlavně na co se každý z nás těšil nejvíc, naším členem Jarouškem roztočený a už konečně studený pívo, a teplý guláš uvařený "slepici" Žanetou. Mimochodem, moc se jí povedl. My jsme to přivítali s potěšením a jakmile si někdo objednal guláš, tak jsem si přiobjednali lžíce, přece nebudeme špinit tolik talířů.  ...

Po nasycení jsem se pohádal se svým kamarádem Tomášem, protože uznal, že to co jsem dělali minulí večer byli píčoviny. Co nedokážu pochopit doteď,  začal jsem se i já chovat slušně. Kaštana jsme opět vyplašili s tím, že mu začala hořet jeho čtyřtaktní Jawa 650. Pod každý nekouřící čtyřtaktní motocykl, jsme nalili půl litru oleje a majitelům těchto motocyklů jsem postupně sdělili, že jim teče něco z motoru.

Travestišou nám udělal člen našeho klubu Jaroušek a vzal si k sobě krásnou sličnou černovousou dívku Žužlu, která měla úžasně svůdné nohy . Neudržel jsem se a popustil uzdu své úchylce a vytáhl na Žužlu bič . Ale slečně Žužle se můj způsob milostné předehry moc nezamlouval a raději utekl do náruče svého předsedy.

Tímto už končím bo si více nepamatuju, pouze ještě to, že v pozdních večerních hodinách v osm hodin ráno mě vzbudil Mašál, že se mu všichni ztratili a že nemá s kým chlastat. Načež s písní na rtech " tři dny mňa naháňali  a ještě mňa nedostali" upadl do komatu.

 Druhý den po vyspáni opice, jsme se rozloučili  s velice odvážnými účastníky této akce, a zhodnotili její průběh - jako klasicky jsme se pohádali.  Pak jsme se už jen pustili do mnoha hodinového úklidu po našem jásání.

 

Text:Hegeš von sajrajt

PS od Dřeváka, pozorně jsem si Zelího vyprávění přečet a mám místy dojem, že jsem byl na jiný akci….. J

 

Náhledy fotografií ze složky Jarní vyjížďka 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

juezurč

(adam král, 31. 8. 2007 14:27)

pičove